Laur Kosumenta

Seria KLIMATY CUDOWNE produkowana przez Contimax S.A. została wyróżniona tytułem Odkrycie Roku w konkursie Laur Konsumenta 2009. Konsumenci wyróżnili nim serię filetów śledziowych o wyjątkowo klimatycznych smakach.
upload/laur-konsumenta(1).png

BRC

BRC GLOBAL STANDARD – FOOD dedykowany jest w szczególności dla producentów marek własnych żywności. Opracowany w 1998 roku w Wielkiej Brytani przez British Retail Consortium standard cieszy się dużą popularnością na całym świecie.
upload/brac.png

IFS

IFS - INTERNATIONAL FOOD STANDARD dedykowany jest w szczególności dla producentów marek własnych. Został on opracowany przez HDE (Federację Niemieckich Detalistów) oraz FCD (Francuską Federację Handlu i Dystrybucji). Cieszy się coraz większą popularnością w Europie.
upload/ifs.png
img/certyfikaty-owoce-morza.png

Certyfikat MSC

Certyfikat MSC poświadcza, że producent wie skąd pochodzą jego ryby — jest w stanie prześledzić ich drogę do swoich przetwórni począwszy od miejsca wyłowienia, poprzez kutry rybackie aż po dystrybucję. Dzięki niemu razem chronimy środowisko.

MSC to niezależna międzynarodowa organizacja zajmująca się wspieraniem łowisk prowadzących zrównoważone połowy. MSC gwarantuje, że łowiska przez nich certyfikowane prowadzą połowy w sposób kontrolowany, pozwalając ekosystemowi na całkowite odnowienie zasobów. Wspiera też lokalne przetwórstwo, dzięki czemu mniejsze łowiska mogą przetrwać konkurencję z tymi, których masowe i niekontrolowane połowy często bezpowrotnie niszczą nasze środowisko.